میز چک اوت چیست؟

میز صندوق فروشگاهی یا میز چک اوت چیست؟

در این مقاله در مورد میزهای صندوق فروشگاهی ( میز چک اوت فروشگاهی ) صحبت میکنیم . این میزها برای فضاهای پر رفت و امد هایپر مارکت ها طراحی شده است البته به دلیل زیبایی ، سادگی و استقبال استفاده کنندگان کم کم سوپر مارکت ها ، هایپر گوشت ها و هایپر میوه ها نیز از آن استفاده میکنند. نحوه استفاده این محصول بدین گونه هست که مشتری پس از اینکه محصولات را از قفسه بر میدارد به سمت صندوق میرود و خرید خود را روی میز میچیند و کاربر صندوق بعد از زدن بارکد بار را روی نقاله این میز قرار میده و بار به سمت انباره یا حوضچه میرود و انجا مشتری خریدش را جمع کرده و پس از تسویه حساب خارج میشود در این حالت مشتری بعدی نیز حین جمع بار در انباره ( محل تخلیه یا حوضچه ) توسط مشتری قبلی کار خود را انجام میدهد . در واقع هم برای مشتریان و هم فروشندگان استفاده از این محصول باعث تسهیل در کار میشود. طبق این بررسی میزهای چک اوت به دو دسته تقسیم میشود.

البته امروزه به علت طراحی پایه ال سی دی یا پایه صندوق فروشگاهی ، میزهای ساده یعنی بدون موتور به محصولات پرفروشی تبدیل شده اند بدین صورت که صندوقدار میتواند از ی سمت محصولات را بردارد و بارکد بزند و در سمت دیگر محصولات را روی میز قرار دهد در این صورت مشتریانی که در صف هستند کاملا مشخص هست که فاکتوری برای انها صادر نشده است.

دسته اول – میزهای چک اوت نقاله و موتوردار
دسته دوم-میزهای چک اوت ساده و بدون نقاله

طراحی میز فروشگاهی

توضیح کلی در مورد هر دو نوع بدین صورت است که میز از بخش انباره یا حوضچه و یا محل تخلیه بار ( انباره کوچک هم عرض با طول 55 میز و یا انباره بزرگ معمولا 120و یا 90 می باشد )، موتور و نقاله برای موتوردار و بدون آن هم برای ساده تشکیل شده .همچنین برای اینکه میزها با موتور استفاده شود قابلیت طراحی در اندازه های خاصی دارد مثلا حتما باید میز با عرض بیشتر از 2.20 باشد تا بتوان موتور و نقاله در آن تعبیه کرد و برای میزهای ساده میتوانیم میزهای 1.5 متری و یا 1.20  نیز آماده کنیم البته اکسسوریهایی هم غالبا طراحی می گردد از جمله پایه پوز بانکی ، پایه ال سی دی یا پایه صندوق فروشگاهی ، محل کشوی پول فلزی اتوماتیک ، کشوی دردار و بدون در ، کابینت در سمت صندوق دار با در و بدون درو یا میز ترازو .  متریال میز نیز معمولا از ورق اهن ، رنگ الکتروستاتیک و پودری، دور پی وی سی ، آلومینیوم ، استیل گندمی می باشد.

طراحی انباره یا محل تخلیه بار میز بسته به سفارش در سمت راست یا چپ انجام میشود برای مثال اگر ورودی و خروجی فروشگاه در سمت چپ باشد انباره سمت چپ قرار می گیرد.

نوع موتور نیز در قیمت گذاری تاثیر دارد. اصولا ما موتورهایی داریم که با سرعت کمتر یا بیشتر کار میکنند برای مثال موتور باید سرعتش در حدی باشد که بار روی نقاله به محل تخلیه در زمان مناسبی برسد و چرخش نوار نقاله و اصطکاک کم ، تفاوت عمده ای را در ساخت و طراحی و قیمت محصول ایجاد میکند. یعنی ما در واقع موتورهایی داریم که موتور خارجی نام دارند و همچنین موتورهای ایرانی که تفاوت این موتورها در حرکت وسرعت شان می باشد.همچنین دارای چشم الکترونیک نیز هستند که برای توقف اتوماتیک نوار نقاله تعبیه میگردد و موتورها گاهی با نوع پدالی و کلیدی تعریف میشوند. به همین منظور ما با اغلب قیمت های متفاوت روبرو هستیم. پس صرف قیمت محصول را انتخاب نکنیم.

اغلب رنگ سفید قرمز را برای میز انتخاب میکنند اما در کل دارای رنگ سبز ، طوسی ، آبی و نارنجی  و مشکی نیز می باشد.

توضیح دیگری که لازم به ذکر است در این مورد می باشد که ما اصولا گاهی میزهای آماده ساده یا موتوردار داریم با طرح و اندازه و رنگ پر فروش برای مثال میزهای نقاله دار 2.40 با رنگ قرمز یا نارنجی با انباره بزرگ دارای پایه ال سی دی که با قیمت مناسب تر ارائه میگردد. و یا میزهای 1.5 متری با انباره کوچک و ال دار در رنگ قرمز و یا سبز ساده نیز موجود است.

برای اطلاعات جزئی تر و تهیه میزهای چک اوت ساده و موتوردار با قیمت های متفاوت می توانید با بخش فروش ما تماس بگیرید شماره تماس ما  01144154626