نرم افزار nice label برای طراحی بارکد

نرم افزار طراحی لیبل برای لیبل پرینتر :

برای استفاده از لیبل پرینتر ها از انواع نرم افزارهای طراحی لیبل می توان استفاده کرد.

برخی از این نرم افزار ها به نام های  zebra barone   , label cooker , nice label ، bartender می باشد.

در این مقاله به بررسی nice label می پردازیم. این نرم افزار را بیشتر برای تنظیمات و طراحی لیبل پرینتر بی یانگ (  BEIYANG ) معرفی میکنند اما می توان برای تمام لیبل پرینتر ها استفاده کرد. برای مثال در صورتی که لیبل پرینتر شما با نرم افزار فروشگاهی همخوانی ندارد. و یا شما مشکل تنظیم چاپ لیبل  دارید، ابتدا این نرم افزار را نصب کنید و لیبل طراحی کنید و چاپ بگیرید و سپس با نرم افزار فروشگاهی خودتان تنظیم کنید.

برای استفاده از nice lableبه ترتیب گامهای زیر را جلو میرویم

بعد از نصب نرم افزار آیکون new label را انتخاب کنید و برای تعریف لیبل جدید تیک creat a new label را بگذارید و دکمه finish را انتخاب کنید.

یک پنجره wizard باز می شود که در اینجا باید نام لیبل پرینتر خود را انتخاب کنید و سپس دکمه next را بزنید حالا به مرحله نامگذاری لیبل می رسیم که میتواینم هر نامی انتخاب کنیم و اندازه لیبل را نیز وارد کنیم. در این جا اگر بارکد سه ردیفه باشد باید عرض لیبل را کل اندازه آن مثلا 100 میلیمتر انتخاب کنیم و ارتفاع هم اندازه تک لیبل بنویسیم و باز هم دکمه next  را میزنیم. و در مرحله بعدی وارد طراحی بارکد می شویم .قبل از طراحی ، باید واحد اندازه گیری آن را مشخص کنیم که عموما باید میلی متر انتخاب شود. بعد از آن  اندازه عرض و ارتفاع تک لیبل را انتخاب کنیم. و براساس اینکه بارکد ما چند ردیفه است تعداد ستون ها را از یک تا سه انتخاب کنیم و x margin هم فاصله هر لیبل با لیبل کناری می باشد. معمولا بین 1 تا 1و نیم میلی متر است . و بعد از اتمام کار دکمه finish را انتخاب میکنیم . بارکدخام طراحی می شود طبق اندازه و پرینتری که انتخاب کردیم و حالا باید از منوی سمت چپ نرم افزار ، متن و بارکد یا سریال مورد نظر را انتخاب کنیم تا طراحی ما تکمیل شود. برای نوشتن نام و مشخصات نوشتاری از دکمه text استفاده میکنیم .معمولا برای نوشتن قیمت و نام محصول و نام فروشگاه استفاده میشود و همچنین میتوان دیتاشیت محصول را نیز بنویسیم. و برای اینکه از بارکد تک بعدی میله ای استفاده کنیم که اغلب فروشگاههای پوشاک ، سوپر مارکت ، هایپر گوشت و فروشگاههایی که لیبل پرینتر را برای استفاده لیبل با خوانش بارکد خوان تهیه کردند دکمه barcode را انتخاب می کنیم و کاملا در وسط لیبل بارکد را طراحی میکنیم. در نوشتن text می توانیم font و اندازه نوشتار مورد نظرمان را انتخاب کنیم.در اینجا اگر بارکد و متن نوشتاری ما در طراحی لیبل جا نشود رنگ آن قرمز می شود. شما با کشیدن بارکد و تکست در داخل باکس لیبل می توانید آن را تنظیم کنید. در صورت تنظیم درست رنگ نوشته و بارکد مشکی می شود و بعد از انکه لیبل ما طبق تنظیمات مشخص طراحی شد میتوانیم از دکمه print بالای صفحه پرینت چاپ بگیریم تا نتیجه کار را روی لیبل چاپ شده مشاهده کنیم.

در مقاله بعدی در مورد نرم افزار پرطرفدار bartender می نویسیم.

اگر با استفاده از این مقاله باز هم در طراحی دچار مشکل شدید و یا برای تنظیم لیبل پرینتر خود به مشکل برخوردید، کافی ست با شماره 01144154626 تماس بگیرید کارشناسان فنی ما شما را راهنمایی می کنند.