همه چیز درباره راه اندازی PC-POS

دستگاههای کارتخوان پی سی پوز قابلیت اتصال به سیستم های کامپیوتری را دارد . بدین صورت که عملکرد کارتخوان با فرمان کامپیوتر صورت میگیرد. در سیستم صندوق نرم افزار طوری طراحی میشود که برای انجام تراکنش ، مبلغ فاکتور به کارتخوان ارسال می شود و سپس کارت توسط فروشنده یا مشتری کشیده میشود در صورتی که عدد روی کارتخوان ثبت شده است . سیستم پی سی پوز نوع جدیدی از ارتباط بین نرم افزار های فروش و کارتخوان می باشند

دستگاههای PC POS یکی از ابزارهایی ست که برای کسب و کارهایی که با حجم بالای فروش مواجه هستند مناسب می باشند. زیرا وارد کردن عدد بصورت دستی دارای خطای انسانی می باشد و کم یا زیاد کردن صفر یا یک رقم عدد قابل توجهی به دست می اورد برای همین ارسال اتوماتیک عدد به کارتخوان یکی از گزینه های پرکاربرد و عالی برای این فروشگاهها می باشد. همچنین بررسی و گزارش گیری از نرم افزار فروش از طریق پی سی پوز بسیار آسان می باشد زیرا شماره تراکنش و عملیات بانکی انجام شده روی همان فاکتور قید می شود

مورد دیگری که خیلی مهم است در فروشگاههای هایپری بزرگ بیشترین درصد فاکتورها اعداد غیر رند می باشد و ارسال عدد به کارتخوان باعث می شود که از رند کردن اعداد جلوگیری شود در این صورت ماهانه بصورت کلی با گزارش گیری ساده فاکتورهای فروش و گزارشات، اعداد فاکتور و کارتخوان همخوانی دارند.

در حال حاضر بیشتر نرم افزارهای موجود دارای پی سی پوز می باشند و برای ین کار فایل های dll و فایل مستندات را از بانکها دریافت می کنند و هر دفعه آن را بروزرسانی میکنند.

از جمله شرکت هایی که دستگاههای ان ها قابلیت pc-pos شدن را دارد : شرکت سامان کیش ، ایران کیش ، شرکت پرداخت الکترونیک پارسیان ، پرداخت الکترونیک پاسارگاد، به پرداخت ملت ، آسان پرداخت می باشند.