نرم افزار فروشگاهی چه مزیتهایی دارد؟

نکاتی در مورد نرم افزار فروشگاهی 

نرم افزار های فروشگاهی طبق الگوریتم های مشابهی طراحی میگردند. بنابراین انتخاب هر کدام از انها با توجه به ویژگی هایی که دارند کار آسانی میباشد.

ویژگی هایی که از نرم افزار فروشگاهی برایتان می نویسم مربوط به هایپر مارکتها ، هایپر پروتئین و گوشت ، قنادی و شیرینی سرا، هایپر میوه می باشد.

 ویزگی های مهم برای انتخاب هر نرم افزار فروشگاهی را برایتان در این مقاله می نویسم:

یک : نرم افزار فروشگاهی باید قابلیت اتصال به کارتخوان را داشته باشد. حتی الامکان همزمان بتواند به دو کارتخوان وصل شود. زیرا در ساعتهایی که ترافیک کاری بالاست احتمال خطای انسانیزیاد است.

دوم : قابلیت اتصال به ترازوی فروشگاهی لیبل زن یا فیش زن را داشته باشد. زیرا ارسال کالا از طریق نرم افزار به ترازو هم از هدر رفت زمان جلوگیری میکند و هم اینکه خطای اناسنی کم می شود و کاربر ترازو فقط کالا را وزن میکند و به مشتری میدهد. ثبت کالا و تغییر قیمت از طریق نرم افزار انجام میگردد.

سوم: آسان بودن شمای کلی نرم افزار برای کاربر صندوق بسیار مهم است. کاربر صندوق بتواند به راحتی تا ده فاکتور را همزمان مدیریت کند. و فونت و اندازه نوشته ها بزرگ باشد تا در ساعات خستگی دچار اشتباه نشود .و اگر صندوق لمسی باشد فونت بزرگ با لمس کردن بسیار کاربری راحت تری دارد. این ویژگی به نام ماژول هایپر معرفی میگردد.

چهارم : تعریف لیبل برای لیبل زن برای حسابدار یا صندوقدار یا کاربر ارشد آسان باشد یعنی اگر اندازه لیبل تغییر کرد نیازی به کارشناس فنی نرم افزار نباشد و کاربر ارشد به راحتی بتواند تغییرات را اعمال کند.

پنجم: طراحی فیش رسید مشتری نیز برای کاربر قابل دسترسی باشد تا بتواند هر طور که میخواهد تغییرات را انجام دهد.

ششم : اگر کالایی در نرم افزار ثبت نیست هنگام فروش قابلیت ثبت به راحتی انجام گردد تا در پروسه فروش مشکلی ایجاد نگردد.

هفتم : نرم افزار دارای تخفیفات مختلفی باشد تا کاربر بتواند از این تخفیفات در دوره های مختلف استفاده کند . تخفیفات زمانی و تاریخی برای مناسباتی مانند عید یا ماه رمضان . تخفیف گروهی کالا برای زمانی که محصولاتی با آفر خوب خریداری می شود . تخفیف ارزانکده ای بصورت عددی یا ریالی که قیمت فروشگاه با قیمت روی جلد کاملا مشخص باشد . زیرا یکی از مواردی که باعث جذب مشتری فروشگاه میگردد ، تخفیف خوب می باشد.

در مقاله های دیگر باز هم به بررسی ویژگی نرم افزار های فروشگاهی میپردازیم.