تکنولوژی sentinel برای گیت های ضد سرقت

انواع تکنولوژی گیت های ضد سرقت

سالهاست که فناوری EAS ( گیت ضد سرقت ) کاربرد دارد و این فکر به ذهن خیلی از تولید کنندگان رسید که بطور کلی استفاده از پایه ها و انتن ها رو حذف کنند.

جواب سوال را یکی از تولیدکنندگان با تکنولوژی sentinel داد. شرکت WGSPI تولیدکننده گیت های ضد سرقت فروشگاهی دست به تولید محصولی زد تا بتواند پایه ها و انتن ها را حذف کند . هر چند که ما تکنولوژی های متفاوتی در مقالات دیگر در مورد حذف انتن ها ارائه دادیم.

1- تکنولوژی گیت های اسکای گارد که در چارچوب در نصب می شود.

2- تکنولژی گیت هایی که بالای ورودی نصب می شوند.

3- همچنین تکنولوژی گیت هایی که در کف ورودی تعبیه میگردد.

 

 بررسی تکنولوژی sentinel

سیستم sentinel با نرم افزار کار میکند. بدین صورت اگر محصولی از محدوده مورد نظر خارج شود و یا لیبل و تگ آن بدون خنثی کننده و یا جداکننده برداشته شود ، آلارم می دهد.

این سیستم دارای ردیابی قوی می باشد که محافظت از تمام اقلام را تضمین می کند. و بدین صورت طراحی شده است که در محیطی که قرار است استفاده شود در محدوده مشخص در سراسر سقف فروشگاه نصب میگردد. قسمتی از این تکنولوژی که در سقف نصب می شود Radiate and detect نام دارد که به اختصار RAD گفته می شود این قطعه قسمت اصلی این سیستم می باشد و لیبل ها و تگ ها نیز به محصولات الصاق می گردد.تمام فعالیت این تکنولوژی بصورت بی سیم کار میکند.

بخش های مختلف تکنولژی sentiel

RAD در مناطق خاصی از فروشگاه روی سقف نصب میگردد که بصورت مخروطی 120 درجه ای سیگنال دریافت میکند. و تمام محصولات که دارای تگ و لیبل هستند را تشخیص میدهد. در تمام مدت بصورت بی سیم با هم در ارتباط هستند اگر در این محیط لیبل یا تگ دستکاری گردد این rad ها آلارم میدهند.

مورد بعدی در محل کاربری و صندوق دار می باشد که دستگاه فعال کننده یا غیر فعال کننده نصب می باشد. فروشنده بعد از فروش توسط آن تگ یا لیبل را غیر فعال می کند و چون بصورت مجاز انجام میگردد به سیستم rad پیغام ارسال میگردد.

و بخش بعدی هم در قسمت خروجی فروشگاه می باشد به این rad هشداردهنده میگویند که اگر تگ یا لیبلی بدون اجازه خارج گردد به فروشنده الارم میدهد و این امنیت محصول را تضمین می کند.

لیبل های مخصوص sentinel بسیار پیشرفته می باشد و کاملا مهندسی شده طراحی گردیده است که در تمام مدت بدون سیم با دستگاه rad در ارتباط می باشد که اگر بدون غیر فعال کننده حذف گردد و یا از محدوده خارج گردد به سیستم اصلی اطلاع می دهد. و فعلا ایk تگ ها و لیبل ها با سفارش مشتری در تعداد و اندازه های مختلف طراحی و تولید میشود و بصورت استاندارد تگ یا لیبل خاصی در بازار موجود نیست . این تکنولوژی هم بنا به سفارش مشتری تولید میگردد.

منبع مقاله از سایت www.wgspi.com

شما میتوانید این مقاله را بصورت کامل و زبان اصلی در سایت مطالعه کنید.