عملکرد جدا کننده تگ و خنثی کننده لیبل

جداکننده تگ چیست؟

در مورد جداکننده تگ های لباس، کیف و کفش یعنی تگ ضد سرقت فروشگاهی چه چیزهایی میدانید؟

در داخل جداکننده آهنربا موجود است که آهنربای داخل محفظه جداکننده یک عدد نیست بلکه مجموعه ای از چندین آهنربا می باشد که باعث می شود قدرت بالایی داشته باشد و هر چه قدر این تکه ها بزرگتر و بیشتر باشند مکانیزم عمل جداکننده نیز با قدرت بیشتری می باشد و راحت تر و سریعتر عمل می کند.

کلمه گوس در مگنت یا جداکننده عبارتیست که قدرت ان را مشخص می کند معمولا فروشنده ها اعلام میکنند که یک مگنت 12 هزار گوس یا 9 هزار گوس می باشد 12 هزار گوس یعنی دارای 4 آهنربای قوی در کنار هم .

جداکننده های تگ یا مگنت ها از لحاظ شکل ظاهری متفاوت می باشند . جداکننده تخم مرغی ، جداکننده تگ گلفی ، جداکننده تگ لبه دار . جداکننده ها برای تگ های am و یا rf یک نوع می باشند یعنی تمامی موارد برای هر دو تکنولوژی قابل استفاده می باشد حتی از لحاظ فرکانس کاری نیز جداکننده یکسان داریم.
همچنین نوعی جداکننده برقی داریم که به طور کلی به ان جداکننده تفنگی می گویند و اغلب برای نوع خاصی از تگ طراحی شده است . در مورد آن در پست های بعدی توضیح می دهیم.

خنثی کننده لیبل چیست؟

خنثی کننده برای خنثی کردن لیبل ضد سرقت به کار میرود.

خنثی کننده لیبل am , rf دارای یک پد مغناطیسی می باشد که وقتی لیبل را روی ان یا با فاصله از آن نگه میداریم با بوق کوتاهی آن را خنثی می کند و یا به اصلاح لیبل را می سوزاند.

خنثی کننده بصورت فرکانسی و امواج، لیبل را خنثی میکند و در هنگام خنثی کردن صدای بوق کوتاهی می آید و چراغ روشن می شود که به کاربر اعلام می کند عمل موفقیت آمیز بوده . و االبته مدل های معمولی نیز وجود دارد که صدای بوق ندارد.