کشوی پول چیست؟

کشو پول یا صندوق پول دستگاهی فلزی ست که در فروشگاهها برای دریافت و نگهداری پول استفاده می شود. و دارای انواع متفاوتی می باشد. برای انتخاب کشوی پول مناسب کسب و کار خود این مقاله را تا اخر بخوانید.

کشوها براساس نوع شان دارای قیمت متغیر و متفاوتی می باشند. ممکن است هزینه عامل اصلی تعیین کننده خرید کشوی پول باشد . اما در هنگام بررسی به انواع کشوی پول با کیفیت ، طراحی و زیبایی و نیازهای امنیتی متفاوتی در مورد انها میرسید که نظرتان عوض می شود.

نکته اول : فضا و مکان خود را بررسی کنید. مثلا کشوی شما باید بالای پیش خوان باشد یا زیر آن و چقدر فضا را قرار است اشغال کند و وقتی که باز میشود فضای کافی وجود داشته باشد.

نکته دوم : کیفیت کشو ، طول عمر ، قابلیت اطمینان و طول ضمانت هر کالایی را بررسی کنید . این محصول مربوط به صنایع سنگین فولادی می باشد که باید قفسه هایی با دوام داشته باشد. و قابلیت تحمل بدرفتاری آن نیز بالا باشد. زیرا ممکن است میلیون ها بار باز و بسته شود.

نکته سوم : میزان ترافیک کاری خود را بسنجید و شاید کشوی معمولی که برای کسب و کار سبک و متوسط طراحی شده مناسب کار شما باشد . این محصول برای سیصد هزار بار باز شدن دستی و میلیون تراکنش الکترونیکی طراحی شده است. و قابل اطمینان می باشد چرخ غلطک عامل اصلی در انتخاب این کشو می باشد. غلطک های پلاستیکی و فلزی هر دو استفاده میشود.

نکته چهارم : معمولا این کشوها با هر نوع نرم افزاری قابل استفاده می باشد. و یا با درایور فیش پرینتر های متفاوت قابل تنظیم می باشد. و بسیار کم پیش می اید که محصولی یافت شود که با نرم افزار همخوانی نداشته باشد. پس این موضوع را نیز مد نظر قرار دهید.

نکته پنجم: بعضی از کشوها معمولا نیاز به برق و آداپتور جداگانه ای ندارند. و با کابل rg59 و یا کابل سریال و رابط usb استفاده می شود. و بدون برق هم دستی با کلید باز می شود. ولی کشوهایی نیز وجود دارند که دارای آداپتور جداگانه ای می باشند.

نکته ششم: بعضی از کشوها زیر فضای سکه و اسکناس مکانی برای قرار دادن اسکناس های درشت و یا چک پول دارند. یعنی قفسه سکه قابل برداشتن می باشد. و حتی برخی از کشوها دارای نگهدارنده های فلزی قابل تنظیم می باشند.

نکته هفتم: هر نرم افزار و درایور فیش پرینتر معمولا دارای آپشنی می باشند. که کشوی پول بصورت خودکار بعد از هر رسید و یا قبل از پرینت رسید باز می شوند. و وقتی کلید را بردارید در صورتی که رسید چاپ نشود کشو باز نمی شود. و این گزینه گاها انتخاب خوبی می باشد تا با خیال راحت از پشت پیش خوان برای چند دقیقه ای دور شوید. و یا حتی اگر دو یا چند صندوق دار از ان استفاده میکنند این راه امنیت کشو را بالا می برد.

نکته هشتم: کشوها بصورت درب ریلی به جلو باز می شوند. و یا بصورت فلیپ فلاپی و رو به بالا که گاهها در این مورد قفسه داخلی قابل حمل و نقل می باشد.

برای اطلاع از قیمت و انتخاب کشو با ما تماس بگیرید 01144154626